تاثیر| نوشیدنی چای و قهوه |روی کرونا

کرونا ویروس

 درباره مصرف نوشیدنی‌های گرم به منظور مقابله با ویروس کرونا گفت: تاکنون هیچ یافته یا مطالعه علمی به منظور مصرف نوشیدنی‌های گرم برای مقابله با ویروس کرونا یافت نشده است.

با ویروس کرونا نمی‌توان مقابله کرد، اما می‌توان سیستم ایمنی بدن را با مصرف مایعات گرم و سرد تقویت کرد.

یک فرضیه وجود دارد که اگرویروس از طریق دست یا مواد غذایی وارد سیستم گوارش شود و در حلق و نواحی گلو تجمع پیدا کند، می‌توان با نوشیدن مایعات گرم ویروس را به سمت معده هدایت کرد و به این ترتیب اسید معده به علت قوی بودن ویروس کرونا را از بین خواهد برد، اما نمی‌توان آنرا استنباط کرد.

 ویروس کرونا از طریق حلق می‌تواند وارد سیستم تنفسی شود و به همین علت برای افراد مشکل ساز خواهد شد، ولی در صورتی که وارد گوارش شود از طریق اسید معده از بین خواهد رفت.

برای افزایش سیستم ایمنی بدن نوشیدن تمامی مایعات تاثیرگذار خواهند بود و از همین طریق اکسیژن به تمام سلول‌های بدن می‌رسد و عملکرد سلول‌ها را بهتر می‌کند.

نوشیدن آب و مایعات در از بین بردن سموم و مواد زائد که از طریق راه‌های مختلف مانند مصرف مواد غذایی وارد بدن می‌شوند هم نقش تعیین کننده‌ای دارند و آن‌ها را از بین خواهند برد.

کرونا ویروس

یکی از مناسب‌ترین زمان‌ها برای نوشیدن آب، بلند شدن بعد از زمان خواب است. متاسفانه یک عادت بسیار غلط وجود دارد و این است که افراد نباید لیمو و عسل را با آب جوش ترکیب کنند؛ چرا که این کار باعث می‌شود تا ویتامین C لیمو از بین رود و همچنین عسل به یک ماده سمی تبدیل شود، اما اگر آب گرم یا ولرم باشد هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

به منظور هیدروته نگهداشتن بدن، نوشیدن قهوه و چای پر رنگ باید از لیست مواد غذایی کم شود و در کنار آن‌ها حتما آب فراوان مصرف شود تا سیستم ایمنی بدن قوی بماند و عملکرد خود را از دست ندهد.

از آن جایی که طی چند روز اخیر هوا سرد شده است مصرف نوشیدنی‌های گرم مانند چای کم رنگ و آب ولرم بدن را در مقابل انواع ویروس‌ها به خصوص آنفلوانزا حفظ خواهد کرد و با این روش می‌توان سیستم ایمنی را تقویت کرد.


منبع:https://www.yjc.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *