انواع قرص | عفونت دندان|

قرص برای ندان

عفونت دندان یکی از بزرگترین مشکلاتی است که در بین بیماری ها و ناراحتی های دندان در بین افراد دیده می شود برای درمان عفونت های دندان راهکارهای بیشماری است. امروزه هم در طب مدرن و هم طب گیاهی روش های گوناگونی را برای عفونت دندان مطرح کرده اند.

در این قسمت از مقاله علاوه بر اشاره به برخی از روش های درمان عفونت دندان می خواهیم به یکی از مهمترین آنتی بیوتیک ها یعنی آموکسی کلاو اشاره کنیم. دقت کنید مصرف هرگونه آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک معالج به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این مقاله جهت بالا بردن اطلاعات عمومی شما درباره این دارو می باشد و به معنای تجویز این دارو برای تمام عفونت های دندانی نمی باشد.

تا زمانی که دلیل ایجاد عفونت های دندانی مشخص نشود نمی توان از هیچ گونه آنتی بیوتیکی استفاده کرد. زیرا ممکن است درمان لحظه ای با گذر زمان به مشکلات حادتری منجر شود. عفونت دندان حتی ممکن است ریشه در تغذیه ی نامناسب داشته  باشد به طوری که برخی از افراد به طور جدی بهداشت مربوط به دهان را رعایت می کنند ولی با این حال از عفونت های دندانی در امان نیستند.

دندان پزشکی

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان

آموکسی کلاو برای عفونت دندان یک گزینه مطلوب است ولی علاوه بر آن آنتی بیوتیک های دیگری نیز برای درمان عفونت های دندانی وجود دارد. در اکثر عفونت های دندانی، دندانپزشکان این آنتی بیوتیک را تجویز می کنند. حال اگر به بهبودی لازم نرسیدید ممکن است در مراحل بعدی راه های درمانی ویژه ای برای شما در پیش گرفته شود.

از درمان های خانگی برای از بین بردن عفونت دندان می توان به استفاده ی گل میخک اشاره کرد این داروی گیاهی به طور قابل ملاحظه دردهای خفیف را تسکین می دهد و تا حدودی می تواند عفونت و التهاب دندان را کاهش دهد. ولی اگر عفونت یاد شده شدید و حاد باشد در این صورت باید اقدامات اساسی انجام شود . مراقبت از دندان باید به صورت منظم و دوره ای انجام شود در این صورت به طور جدی می توانید از پوسیدگی ها و یا عفونت دندان در حالت حاد در امان بمانید و از این طریق در هزینه های رسیدگی به بهداشت دهان و دندان صرفه جوی کنید.

انواع آموکسی کلاو برای عفونت دندان

انواع مختلفی از آموکسی کلاو برای عفونت دندان وجود دارد که از مهمترین آن ها می توان به کپسول آموکسی سیلین اشاره کرد دارویی بسیار مشهور برای عفونت های دندان است. البته این دارو به طور گسترده بر درمان بسیاری از عفونت های دندان مفید می باشد ولی در استفاده از آن باید حد اعتدال و با توصیه پزشک باشد. برای درمان جوش های عفونی نیز در بیشتر مواقع پزشکان این دارو را تجویز می کنند. برای عفونت دندان در حالت معمولی توصیه می شود هر 8 ساعت یک بار از آن  استفاده شود معمولا این آموکسی کلاو برای عفونت های دندان همواره نتایج مطلوبی داشته است.

این دارو به حالت قرص و یا شربت تجویز می شود برخی از عوارض مصرف این نوع آموکسی شامل: تهوع، استفراغ، اسهال و همچنین زردی پوست و خشکی دهان می باشد.

البته عوارض یاد شده در همه ی افراد مشاهده نمی شود. اگر هرگونه حساسیت ویژه ای بعد از مصرف آن در شما رخ داد حتما با پزشک مربوطه در میان بگذارید و مصرف دارو را قطع کنید.

مصرف آموکسی کلاو

میزان مصرف آموکسی کلاو برای گروه های سنی مختلف متفاوت است و برای خردسالان شربت آموکسی بیشتر در اولویت قرار می گیرد. اگر بعد از دو هفته از مصرف آن بهبودی در وضعیت بیمار صورت نگیرد باید بلافاصله با پزشک یا متخصص ارتودنسی مربوطه در تماس باشید زیرا ممکن است عفونت دندان  حاد باشد و این دارو اثر درمانی مفیدی بر روی آن نداشته باشد و در این صورت باید اقدامات دیگری انجام شود.

در اکثر مواقع مصرف آموکسی کلاو جهت از بین بردن موقت عفونت دندان تجویز می شود. دندانپزشک علت عفونت دندان را تشخیص می دهد و نسبت به درمان آن اقدامات لازم را انجام می دهد. مصرف آموکسی کلاو ممکن است قبل یا بعد از درمان های اصلی نیز توصیه شود که تماما بستگی به نظر متخصص دنداپزشکی دارد که شما را معاینه کرده اند


منبع:https://jamilian.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *